Do obchodu přišel tento starý dědeček jen v košili a plence. TO, co pro něj udělal prodavač vás skutečně zahřeje u srdce!

Žena jménem Lu Wei Xuan sdílela na svém účtu na sociálních sítích svou nedávnou návštěvu samoobsluhy v Tainan na Tchaj-wanu. Zaznamenala událost, která vás zahřeje u srdce.

Do obchodu totiž přišel starší muž jen v košili a plence.

Následující události jsou důkazem, že dobří a nezištní lidé, kteří jsou ochotni pomoci ostatním jen tak, stále chodí mezi námi. Lu si šla koupit snídani do svého obvyklého obchodu se smíšeným zbožím a uviděla staršího muže, který vstoupil do samoobsluhy jen v košili a plence pro dospělé. Uhádla, že starý muž je s největší pravděpodobností nemocný, možná trpí Alzheimerovým syndromem stejně jako její otec. Přišel si totiž takto podivně oděný nakoupit mléko.

Starý muž si chtěl koupit pár lahví mléka, ale Lu uslyšela pokladníka, který ho zastavil jemnými slovy: „Můžete si koupit jen jednu láhev mléka.“ Když to slyšela, napadlo ji, proč pokladník zastavil starého muže v nákupu dalších. Později starší muž trval na koupi více lahví mléka a pokladník ho znovu zastavil. „Dobře, můžete si koupit jen tu velkou láhev mléka. Nemůžete si koupit další, nestihnete je vypít a pokazí se,“ připomněl pokladník muži.

Po zaplacení mléka starý muž vyšel ze samoobsluhy. Zároveň Lu viděla, jak pokladník opouští obchod a tiše následuje staršího muže do jeho domova.

Starý muž je v obchodě asi běžným zákazníkem a pokladník si je vědom jeho stavu a zná ho.

Milý prodavač šel se starším mužem, aby se ujistil, že dorazí v bezpečí až domů.

Dokonce mu pomohl odnést nákup v igelitové tašce. O deset minut později se pokladník vrátil do obchodu poté, co se ujistil, že se muž dostal domů. Lu tuto laskavost sdílela na sociálních sítích aby se s ní podělila. Krásné gesto, co řeknete?

zdroj: dobrespravy.eu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

What do you think?

Rodičům se narodilo dítě se dvěma tvářemi. Lékaři jim řekli, že mu nedávají žádnou šanci na přežití. Takhle dopadl

Muž si koupil starou lednici z druhé ruky a našel v ní v přepočtu skoro až 80 000 eur! Státu musí dát z nálezného podíl