Rodičům se narodilo dítě se dvěma tvářemi. Lékaři jim řekli, že mu nedávají žádnou šanci na přežití. Takhle dopadl

Brandy a Joshua Johnson z Missouri (USA) se těšili z těhotenství svého třetího dítěte. Přemýšleli nad jménem a rozhodli se, že malý chlapeček bude mít jméno Tres. Když se však narodil, okamžitě si uvědomili, že je čekají krušné a těžké chvíle…

Poté, co se malý Tres narodil, lékaři mu nedávali žádné šance na přežití. Malý chlapec se narodil s diprosopem, vývojovou poruchou zvanou duplicita, je extrémně vzácná. V důsledku poruchy se malý kluk narodil se dvěma tvářemi, jeho dvě oči byly velmi daleko od sebe, nos měl také dvoudílný, takže působil dojmem, že jeho tvář tvoří dvě různé poloviční tváře. V literatuře je zatím známo pouze 35 takových případů. Žádné z dětí nepřežilo do dospělosti.

V důsledku deformace může lebka vyvíjet tlak na mozek, což by omezilo rozvoj kognitivních schopností dítěte. Lékaři se shodli, že malý Tres se pravděpodobně nikdy nedokáže naučit chodit, povídat, ale jeho rodiče se nikdy nevzdávali naděje.

Brandy a Joshua byli bohužel často konfrontováni s opačným názorem veřejnosti, která je obviňovala, že ho trápí prodlužováním jeho života, protože žádné dítě by si nezasloužilo žít svůj život s takovou chorobou. Pro dvojici však takové řešení nepřicházelo v úvahu. Po několika letech se u chlapce objevily silné epileptické záchvaty. Protože lékaři byli z tohoto problému zmateni, rodina se rozhodla vyzkoušet něco nového, co později Tresovi zcela změnilo život: konopný olej!

Díky konopnému oleji se chlapcův stav začal výrazně zlepšovat. „Má za sebou už mnoho testů, ale už první týden poté, co začal konzumovat kanibalový olej, počet epileptických záchvatů klesl na ze 400 na 40 denně. Začali se výrazně zlepšovat i jeho kognitivní schopnosti av krátké době se zbavil i přebytečných kilo, přičemž za několik měsíců zhubl 18-34 kilo. Díky oleji je nyní rychlejší, chytřejší, silnější a chytřejší,“ řekla matka.

Tres je skutečný bojovník, který boj nikdy nevzdává. Nedávno rodina oslavila chlapcovy 17. narozeniny. Dnes je Tres dospívající chlapec, jehož život je dar. Dvojice také rozjela sbírku na získání peněz na další léčení. Odvaha, láska a vytrvalost rodiny je opravdu inspirativní, díky čemuž si Tres může užívat i života. A Tres je živým důkazem, že naděje by se nikdy nemělo vzdávat. Přejeme hodně sil a uzdravení Tresa!

zdroj: dobrespravy.eu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

What do you think?

Svému synkovi máma slíbila zmrzlinu, ale nedočkal se jí. Místo toho ho opustila a on udělal něco, co nikdo nečekal

Do obchodu přišel tento starý dědeček jen v košili a plence. TO, co pro něj udělal prodavač vás skutečně zahřeje u srdce!