Když ztratíte své rodiče, navždy vás to změní. Važte si rodiče, dokud jsou tu ještě s námi a řekněte jim, jak je máte rádi

Zatímco naši rodiče žijí jsme jejich děti! A jejich ztráta je ranou do konce života, bez ohledu na to, jak je člověk starý. Výzkum potvrzuje, že smutek ze ztráty rodičů může skutečně změnit práci našeho mozku a způsobit dlouhodobé fyzické následky.

Emoce smutku a radosti jsou přirozenou součástí běžného života. Ztráta je neodvratná zkušenost, které musí čelit každý člověk.

Může to být ztráta blízké osoby, poškození zdraví, prožívání neúspěchu či zklamání v mezilidských vztazích, v zaměstnání, ztráta sociálních jistot a podobně. Přestože je ztráta vždy bolestivá, představuje novou zkušenost a většina lidí se s ní přes prožitý smutek a bohužel dokáže vyrovnat. Když jsme ve stavu hlubokého smutku nebo deprese, jsme konfrontováni s poruchou spánku a chuti k jídlu. Ztráta rodičů v dřívějším věku způsobí u člověka náhlý zármutek, který může vést ke hněvu a depresi.

V případě, že máme čas připravit se na ztrátu rodičů, když je např. otec nebo matka nemocná, nám pomáhá snáze přijmout a zpracovat tento druh zármutku.

Ztráta rodiče může vést ke zvýšenému riziku dlouhodobých emocionálních a mentálních problémů, jako je deprese, úzkost a užívání návykových látek. Ztráta rodiče v dětství tyto šance ještě více zvyšuje. Přibližně jedno z 20 dětí mladších 15 let přišlo o jednoho nebo oba rodiče. Bez ohledu na to, jaký vztah jste s rodiči měli, nebo jaký druh rodiče to byli, změní nás to hluboce a navždy – mentálně, fyzicky a emocionálně po zbytek našeho života.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

What do you think?

Mateřská láska opravdu nemá žádné hranice. Matka své neplodné dceři odnosila a porodila svá vlastní vnoučata

Chytrá stařenka rozesmála úplně celý autobus: Podívejte se, co skvělé řekla své spolucestující!