Tento bezdomovec našel a vrátil peněženku plnou peněz, přičemž sám měl v kapse pouhých 20 centů. To, co se stalo poté, mu úplně změnilo celý život!

S lidmi bez domova se setkáváme v každé zemi světa. Zároveň je velmi obtížné odhadnout, o jaký počet lidí se jedná, protože kromě lidí, kteří vůbec nemají domov, existuje také početná skupina těch, kteří žijí sice ne na ulici, ale ve zcela nevyhovujících podmínkách.

Člověka však nedělá tím, čím opravdu je, majetek a čisté oblečení, ale jeho jednání, a to platí napříč staletími.

Tento příběh se odehrál v Thajsku a je příkladem toho, že hodnotu člověka nemáme posuzovat podle vzhledu, ale podle toho, jak se chová.

Jen v samotném hlavním městě Bangkoku bezdomovců podle odhadu žije několik tisíc. Jedním z nich byl také Woralop, který přespával na stanici metra.

V noci byl chráněn před nepřízní počasí.

Když se chystal ke spánku, všiml si, že kolemjdoucímu muži vypadla z kapsy peněženka. Její majitel však bez povšimnutí pokračoval v cestě.

Woralop za ním volal, ale marně, pak se ho pokusil s peněženkou v ruce dohnat, ale muž mezitím nastoupil do metra a odešel. V peněžence nebyla zrovna malá suma peněz, jejich hodnota odpovídala přibližně 500 eurům, přičemž nálezce měl ve své kapse v době nálezu mince v hodnotě asi 20 centů.

Woralop se ihned vydal na nejbližší policejní stanici, nález tam předal a vrátil se do „své“ stanice. Aniž by tušil, že tato příhoda bude mít ještě pokračování.

Když policie uvědomila majitele peněženky, že se našla a že si ji může vyzvednout, byl velmi šťastný. Kromě peněz v ní měl také doklady a platební karty. Původně chtěl poctivého nálezce odměnit finanční částkou, když ale zjistil, o koho se jedná, změnil názor.

Namísto peněz mu nabídl práci v továrně, která zároveň poskytuje zaměstnancům i bydlení a plat ve výši přibližně 300 eur, což je na Thajsko opravdu dobré…

Woralop nabídku vděčně přijal a mezi svými novými kolegy je znám nejen díky svému příběhu, ale také díky věčnému úsměvu na rtech.

Zdroj: Metro.co.uk

zdroj: dobrespravy.eu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

What do you think?

Milujícího otce využila jeho nevlastní dcera a její matka, aby jí zaplatil úplně celou svatbu: Když to zjistil, udělal TOTO

Tato maminka šla se svou dcerou nakupovat: Když se vraceli, za stěračem auta našli papírek na kterém bylo něco, co nečekala!